New Daily Emergency Meditation Focus: Severe Tropical Cyclone Veronica

Severe Tropical Cyclone Veronica is currently a Category 3 hurricane bearing down on the West Australian coast, bringing destructive wind gusts, flooding rain, and dangerous tide surges over a prolonged period.

https://www.accuweather.com/en/weather-news/severe-tropical-cyclone-veronica-to-inundate-australias-pilbara-coast-with-life-threatening-flooding/70007774

https://www.theguardian.com/australia-news/2019/mar/24/very-dangerous-cyclone-veronica-to-bring-4m-storm-surge-to-northern-wa

According to weather reports, a significant storm surge was predicted for parts of the Pilbara coast, with a high risk that properties in Port Hedland could be inundated

Movement of Cyclone Veronica has slowed down significantly since approaching the coast, causing prolonged heavy rainfall as a result.

Also, wind gusts of 110-160 km/h (69-100 mph) can cause damage to even well-built homes and down many trees. Coastal communities could be left without electricity or water for several days or weeks after the cycloneTherefore, we suggest including Cyclone Veronica in the daily Emergency Meditation at 2 PM UTC until it dissolves. Visualize this typhoon being pacified and causing as little harm as possible. We can also visualize the coastal communities in the affected area able to return to normal as soon as possible after Cyclone Veronica is dissolved.

https://www.welovemassmeditation.com/2018/02/breakthrough-meditation-at-2-pm-utc-and.html

Here is the link to the Facebook event for this meditation:

https://www.facebook.com/events/2803884173170962

And the link to the guided audio:

https://goo.gl/27N8yV

You may also want to watch this short video to see how our meditation effort helped reduce the impact of Super Typhoon Mangkhut and Hurricane Florence between September 11th and 16th. Special thanks to a group of dedicated Lightworkers in Asia who created this excellent video.


Victory of the Light!

-----------------------------------------------

About this blog:

We Love Mass Meditation is a group of international volunteers who organize Mass Meditations aiming to help achieve planetary liberation as soon as possible and as smoothly as possible.

Please join any of the daily meditations below if you feel so guided.

Emergency Meditation at 2 PM UTC:

https://www.welovemassmeditation.com/2018/02/breakthrough-meditation-at-2-pm-utc-and.html

Goddess Meditation at 2:30 PM UTC

https://www.welovemassmeditation.com/2018/02/goddess-meditation-230pm-everyday-and.html

Key to Freedom Meditation at 3 PM UTC:

https://www.welovemassmeditation.com/2018/08/new-daily-meditation-schedule.html

Cosmic Central Race Meditation at 3:15 PM UTC:

https://www.welovemassmeditation.com/2019/02/cosmic-central-race-meditation-at-315.html

Buddhic Columns Meditation at 3:30 PM UTC:

https://www.welovemassmeditation.com/2018/10/daily-buddhic-columns-meditation-at-330.html

We also organize different mass meditations regularly for various purposes. They can be found in this link below:

https://welovemassmeditation.blogspot.co.uk/p/blog-page.html

We also provide emergency financial support to lightworkers around the world. Please feel free to make a regular or one-off contribution using the link below:

paypal.me/WeLoveMassMedis

Please assist/support us for a smooth transition in planetary liberation in the highest Light.

Comments

 1. https://www.golden-ages.org/2019/01/17/2018-monthly-ascended-masters-and-stellar-healing-rays-remote-healing/

  ReplyDelete
 2. Corey Goode 2019 (March 16, 2019) — TH3Y $3NT M3 A M3$$AG3  https://www.youtube.com/watch?v=Tu6Kcsrg4iM

  ReplyDelete
 3. Pleiadian Broadcast March 2019

  healing from 16:30 minutes

  https://www.youtube.com/watch?v=eK2cMAqOSQM

  ReplyDelete
 4. https://prepareforchange.net/2019/03/28/personal-notes-of-soul-family-cobra-conference-budapest/

  ReplyDelete
 5. https://peterpansblog.com/2019/03/27/personal-notes-of-soul-family-conference-budapest/?fbclid=IwAR3E9MIfSMRQG--M16dbEmG9fWNesXY3keIawscgt9Tfg8DSC9JzkupUfrY

  ReplyDelete
 6. https://www.welovemassmeditation.com/p/blog-page.html

  ReplyDelete
 7. 28.3.2019

  Proces změny

  Lidé Země, pamatujte, že i největší temnota může být naráz prosvícena! Možná se vám zdá, že vaše životy jsou pro vás ohromnou zátěží. Hledáte naplnění a v poslední době je od vás vyžadováno vysoké energetické nasazení proto, abyste se zbavili všeho, co v tomto čase již nemá co dělat. Ano, mnohé duše již toto nezvládají, odchody duší z této planety jsou velice časté a mnohdy tragické a nadále budou pokračovat. Je zde mnoho duší čekajících na příležitost odejít, zvolily svou cestu a jejich příští inkarnace již bude vedena jinam, nežli do této reality. Tato realita již není taková, jako dříve. Mění se každou vteřinu. Měnila se, aniž jste si toho všimli, nyní se však proměňuje přímo před očima a vy již získáváte jistotu, že se měníte spolu s ní. Prožíváte tyto změny a jste zmatení, neboť v danou chvíli nejste schopni posoudit, zda situace, kterých jste součástí, jsou opravdové anebo zda se vám jen nezdají. Stále více zvláštností budete prožívat. Často si nevzpomenete na některé věci zkrátka proto, že se na okamžik, na přechodnou dobu, octnete někde jinde. V tento čas je zde velká síla očistných energií. Je zde však také spousta bytostí, které dohlížejí na tento proces. Přijde čas, kdy budete schopni se s těmito bytostmi stále více spojovat, získávat více informací, pomoc. Je před vámi zásadní změna, která přijde během letních měsíců. Vy však již budete připraveni. Pokud máte potřebu odpočívat, odpočívejte. Nejlépe v přírodě, u vody, na slunci. Nabíjejte sami sebe energií. Také naslouchejte sami sobě. Ti, kteří na vás ve fyzické realitě mluví, sdělují pouze své zkušenosti a prožitky, ne ty vaše. A často vám nemohou porozumět, neboť máte rozdílné vibrační naladění. Prociťujte své jistoty ve svých srdcích. Nebraňte se však lásce. I ti nejzatvrzelejší budou nuceni otevřít svá srdce. Neboť bez lásky nemůžete vytvořit nový svět. Mnohdy se ega urputně brání a tím bolestnější je poté proces vnitřní očisty a přeměny. Lidé Země, velmi mnoho událostí je v chodu. Některými nemá cenu se zatěžovat, neboť se dějí v celosvětovém měřítku a vy jim pomůžete k úspěchu pouze tím, že se zaměříte na osobní růst. Můžete však pomoci ulevit svým blízkým a tím zbavovat svět alespoň kapky negativních energií a emocí. Tím, jak budete očišťovat sami sebe a své okolí, prostory se budou čistit a napojovat na energetickou matrici Země. Hledejte sílu v sobě samých a buďte stateční. Čím více se budete odpojovat, tím lépe se začnete cítit. Milujeme vás a žehnáme vám na vaší cestě.

  http://zlata.dusicka.sweb.cz

  ReplyDelete
 8. https://www.welovemassmeditation.com/p/blog-page.html

  ReplyDelete

Post a Comment